Appointment Hour Booking - en to id_ID translation catalogue (13 entries)

en: Please enter the security code
id_ID: Silakan masukkan kode keamanan

en: Message
id_ID: Pesan

en: Coupon code
id_ID: Kode kupon

en: Security Code
id_ID: Kode Keamanan

en: This field is required.
id_ID: Bidang ini diperlukan.

en: Please enter a valid email address.
id_ID: Silakan masukkan alamat email yang valid.

en: Please enter a valid captcha code.
id_ID: Masukkan kode captcha yang valid.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
id_ID: Masukkan tanggal yang valid dengan format ini (mm/dd/yyyy)

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
id_ID: Masukkan tanggal yang valid dengan format ini (dd/mm/yyyy)

en: Please enter a valid number.
id_ID: Masukkan nomor yang valid.

en: Please enter only digits.
id_ID: Masukkan hanya digit.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
id_ID: Masukkan nilai kurang dari atau sama dengan {0}.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
id_ID: Masukkan nilai yang lebih besar dari atau sama dengan {0}.
