Appointment Hour Booking - en to mk_MK translation catalogue (14 entries)

en: Email
mk_MK: Електронско писмо

en: Please enter the security code
mk_MK: Ве молиме внесете ја безбедносната шифра

en: Message
mk_MK: Порака

en: Coupon code
mk_MK: Купони законик

en: Security Code
mk_MK: Безбедносен код

en: This field is required.
mk_MK: Ова поле е задолжително.

en: Please enter a valid email address.
mk_MK: Ве молиме внесете валидна е-мејл адреса.

en: Please enter a valid captcha code.
mk_MK: Ве молиме внесете валидна CAPTCHA код.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
mk_MK: Ве молиме внесете валидна датум со овој формат (MM/DD/YYYY)

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
mk_MK: Ве молиме внесете валидна датум со овој формат (дд/мм/гггг)

en: Please enter a valid number.
mk_MK: Ве молиме внесете валидна број.

en: Please enter only digits.
mk_MK: Внеси го само бројки.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
mk_MK: Ве молиме внесете вредност помалку од или еднакво на {0}.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
mk_MK: Ве молиме внесете вредност е поголема или еднаква на {0}.
