Appointment Hour Booking - en to pt_BR translation catalogue (15 entries)

en: Email
pt_BR: E-mail

en: Please enter the security code
pt_BR: Digite o código de segurança

en: Message
pt_BR: Mensagem

en: Coupon code
pt_BR: Código do cupão

en: Security Code
pt_BR: Código de Segurança

en: Assunto
pt_BR: Disciplina

en: This field is required.
pt_BR: Este campo é obrigatório

en: Please enter a valid email address.
pt_BR: Por favor insira um endereço de email válido.

en: Please enter a valid captcha code.
pt_BR: Por favor insira um código captcha válido.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
pt_BR: Por favor, insira uma data válida com este formato(mm/dd/yyyy)

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
pt_BR: Por favor, insira uma data válida com este formato(dd/mm/yyyy)

en: Please enter a valid number.
pt_BR: Por favor insira um número válido

en: Please enter only digits.
pt_BR: Digite apenas dígitos.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
pt_BR: Por favor insira um valor inferior ou igual a {0}.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
pt_BR: Por favor insira um valor maior ou igual a {0}.
